כיכר הרפובליקה ירוואן

עזרה בתכנון טיול לירוואן? השאירו פרטים 👇

כיכר הרפובליקה היא אחד היעדים החשובים ביותר עבור חובבי האמנות, שם מוצגים ציורים יקרי ערך רבים. זה מקום שבו משהו קורה בירוואן ויש בו את כל האלמנטים של מקום נהדר למבקרים.

בגלריה לאמנות ובמוזיאון ההיסטורי ניתן לראות תערוכות המספרות את סיפורה של ארמניה, אנשיה ותולדותיה. הוא מכיל כ -400,000 תערוכות, המכוסות בלמעלה מ -1,500 ציורים, פסלים ויצירות אמנות אחרות מרחבי העולם.

זו בהחלט אחת הכיכרות המרכזיות היפות ביותר שנוצרו במאה ה -20 ברחבי העולם. הקתדרלה היא הכנסייה הגדולה בארמניה, המשתרעת על שטח של יותר מ -1.5 מיליון מ"ר, והנקודה הגבוהה ביותר בחתך רוחבה היא 54 מטר.

עמודים וקשתות אלגנטיות יוצרים את גלריות החזית כולה, ומשלבים פרטים ארמנים מהבירה. הריבוע המסיבי של הבניין עומד בניגוד מוחלט לאזור שמסביב על עמודיו הגבוהים, העמודים ועמודי האבן.

הבניין החשוב הנוסף בכיכר

הוא בניין מועצת האיגודים המקצועיים, שפניו משמאל לפסל לנין. בכיכר הרפובליקה יש גם את מזרקת הזמר המפורסמת, אזור טרפז עם מזרקה מוזיקלית מול המוזיאון ההיסטורי והגלריה הלאומית. ממש מאחורי המזרקה נמצא הבניין בו שוכנת הספרייה הממלכתית הארמנית, המוזיאון הלאומי הארמני ומספר מבנים נוספים.

הבניין בצד הצפון-מזרחי של המזרקה עם החיצוני

הוא המוזיאון ההיסטורי הממלכתי (1926), ואילו בשנות החמישים נוספו הגלריה הלאומית, הספרייה הלאומית הארמנית והמוזיאון הלאומי ארטסאך. סניף הדואר, אליו ניתן להגיע דרך הדלת השמאלית, הוא הבניין הקרוב ביותר לכיכר, שנבנה גם בשנת 1950 ועם חזית מעוקלת שוכן סניף הדואר של ארמניה (כיום שירות הדואר והשירות של ארמניה), השני בגודלו. משרד בארמניה.

היא נבנתה כדי להרמוני עם הבניינים הקודמים, אך היא מסיבית מעט יותר ומכילה פרטים ארמנים רבים. בכיכר יש כיכר אליפסה עם דפוס אבן באמצע שנראה כמו שטיח ארמני מסורתי (למעלה). היא היחידה מסוגה בארמניה ועם למעלה מ -1,000 מ"ר היא גם הכיכר הגדולה ביותר באירופה.

הריבוע הוא שילוב של טרפז וסגלגל, האחרון משתקף בצורה חיה במוזאיק היפה באמצע הכיכר.

כיכר הרפובליקה, המכילה אבנים לאומיות וסמלים לאומיים, היא באמת התגלמות התרבות הארמנית והמוחות היצירתיים. בנוסף לאמור לעיל, המלון נבדל גם על ידי ארגון מספר אירועי תרבות, כגון קונצרטים, תערוכות אמנות ופסטיבלי תרבות.

הכיכר מושכת אליה גם חובבי היסטוריה וגילוי שבוודאי צריכים לבקר במוזיאון ההיסטורי הארמני ולראות את הנעליים הישנות שנמצאו באדמה

דמויות אסטרונומיות ישנות עשויות מתכת ועוד ועוד. כל אזור כיכר הרפובליקה כולל 5 מבנים חשובים ומפורסמים שניתן לחקור, כמו המוזיאון הלאומי הארמני, הספרייה הלאומית, המוזיאון העתיק ביותר בארמניה, מוזיאון לאמנות ותרבות ועוד הרבה מוזיאונים וגלריות. אם תרצו לבקר בארמניה בבירתה העתיקה ירוואן, כדאי לכם לבקר בכיכר הרפובליקה, הנמצאת במרכז ירוואן ונחשבת לאחת האטרקציות התיירותיות החשובות ביותר.

אם אתם בירוואן עם חבילת הלוך ושוב בארמניה

עליכם להיות כאן בכיכר הרפובליקה של ירוואן. לאחר שקיבלתם את המזכרות שלכם בארמניה, הסתובבו והלכו לאורך השדרה עד לרחוב אבוביאן והופיעו בקצה השני. הפסל ייחשף מול הספרייה הלאומית בארמניה בימים הקרובים, ולאחר מכן תוכלו לחזור למלונכם.

כיום כיכר הרפובליקה ידועה ברבים כאחת האטרקציות התיירותיות הפופולריות ביותר בירוואן

וגולת הכותרת האדריכלית של העיר היא הספרייה הלאומית של ארמניה בתוכה. הוא מוקף בכמה בתי מלון, כמו מלון מריוט, שם פוגש קנה המידה הסטליניסטי בארכיטקטורה ארמנית, עם בניינים ענקיים-חומים-צהבהבים הפונים למזרקות ענק.

הקשתות והחצרות נשלטות על ידי מגדל שעון

שבדרך כלל מניף את דגלי הארמנים האדומים, הכחולים והכתומים, ובניין המשכן משרדו של שר הממשלה. השעון הראשי של המדינה ממוקם במגדל והוא אחד המקומות הבודדים יחסית בירוואן בו הוא נראה לעיתים קרובות.

יש פסל של ולדימיר לנין

שנקרא כיכר לנין בתקופה הסובייטית. בתקופה הסובייטית כינה זו נקראה כיכר לנין, אך לאחר שארמניה קיבלה עצמאות הוסר פסלו של לנין ומאז שונה לשם כיכר הרפובליקה הארמנית (כיכר ירוואן). מנהיג ברית המועצות ולדימיר לנין הקים פסל בכיכר בשנת 1940 ופירק אותו בשנת 1991, לפני עצמאותו מארמניה. הפסלים של לנין עדיין כאן, יחד עם מספר פסלים ומונומנטים אחרים, כמו אנדרטת לנין ואנדרטת סטלין.

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירוואן מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על ארמניה!