Vernissage – שוק ביירבאן, ארמניה

עזרה בתכנון טיול לירוואן? השאירו פרטים 👇

צאו לטיול בלב התרבות של ארמניה, ספגו את הגוונים התוססים וטבלו את עצמכם באווירה המשכרת שהיא ורניסאז', ירוואן. האוויר מנצנץ בניחוח פירות בשלים ובפטפוטים של אומנים מומחים ואיכרים מקומיים הרוכלים את מרכולתם. זהו מקום שבו המורשת נפרשת במגוון מדהים של מלאכות צבעוניות, בין משיכות המכחול של יצירות אמנות מסורתיות, ועל אינספור הדוכנים עמוסי הרעננות האורגנית המייצגים את הארץ הארמנית השופעת. עקבו אחרינו דרך המבוך ההומה של השוק הפתוח הגדול ביותר בירוואן.

מי יודע אילו אוצרות אתם עשויים לגלות? לצלול ראש בראש לתוך עולם תוסס שבו העבר פוגש את ההווה, שבו כל מוצר מספר סיפור של מסורת, ושבו המהות של ארמניה ארוגה בצבעוניות בכל בד, מגולפת בכל עץ, ונקטפת טרי מכל עץ. בעודנו מספרים את הקסם של ורניסאז', דמיינו את עצמכם גולשים בסמטאות עם קצב מוזיקת הדודוק הארמנית הלוכדת את תמצית נשמתה של המדינה, ובד הצבעים מקסים את חושיכם.

מבוא

בהליכה בלב ירוואן, בירתה התוססת של ארמניה, תיתקלו בוורניסאז' – שוק חיצוני שוקק שהפך לחלון ראווה יוצא דופן למורשת התרבותית וההיסטורית העשירה של המדינה. הוא משתרע על פני מספר רחובות במרכז העיר, ומשמש פלטפורמה למגוון מרשים של מוצרים, שכל אחד מהם מהדהד את הרוח התוססת של המדינה המזרח אירופאית הזו.

עם שורשים ששורשיה נעוצים בשנות השמונים, ורניסאז' החלה כמפגש צנוע של אמנים מקומיים שחיפשו להציג ולמכור את יצירותיהם. כאשר ירוואן החלה להיות שוקקת פעילות ופיתוח, השוק התרחב באופן אקספוננציאלי, ובסופו של דבר הפך למבוך מרתק של דוכנים, שכל אחד מהם מציע אוצרות ייחודיים המתמצתים את הנשמה הארמנית.

כיום, Vernissage הפך לחלק חיוני בסצנת האמנות והמלאכה התוססת של ירוואן, ומושך את תשומת הלב לא רק של ארמנים מקומיים אלא של מבקרים בינלאומיים הנוהרים לחקור את השוק הייחודי הזה. הפריטים שתוכלו לצפות למצוא נעים בין עבודות יד מורכבות ויצירות אמנות מסורתיות למגוון תוסס של תוצרת מקומית ופירות טריים, שכולם תורמים לאווירה האנרגטית של השוק.

בעודנו מתעמקים באוצר הבלום שהוא ורניסאז', התכוננו לצאת למסע קסום מלא צבע, יצירתיות ומורשת תרבותית המהדהדת ברחבי השוק. ורניסאז' נפרש מכל דוכן ומכל מוכר, ומספר סיפור מסקרן של היסטוריה עשירה, אומנות מיומנת ומסורת מלאת טעמים שהופכת את הביקור בשוק ירוואן הזה, לחוויה שאסור לפספס.

מלאכת יד צבעונית

בעודכם משוטטים בסמטאות הצרות וההומים של שוק ורניסאז' בירוואן, אחד הדברים הראשונים שתופסים את עינכם הוא המגוון התוסס של מלאכות יד צבעוניות המזמינות אתכם מכל דוכן. פריטים מעודנים אלה, המיוצרים בקפידה בעבודת יד, הם עדות למיומנות ולאומנות הארמנית שהועברו מדור לדור. הם מציעים הזדמנות ייחודית לקחת איתך פיסת מורשת ארמנית.

סצנת המלאכה בוורניסאז' מגוונת, וכוללת מבחר רחב של שטיחים ארוגים ביד, מיניאטורות מפורטות בקפידה, חצ'קארים מגולפים דק (אבני צלב) וקרמיקה מעוטרת. כל מלאכה מספרת את הסיפור שלה, בהשראת פולקלור ארמני עתיק, פילוסופיה דתית ונופיה המוריקים של המדינה. הדפוסים המורכבים, משחק הצבעים העזים על רקע גווני האדמה ועבודת היד המוקפדת משתלבים יחד ליצירת יצירות אמנות ייחודיות שהן חגיגה לעיניים.

עיצובים מורכבים

כשאתה חוקר את השוק, אתה נתקל בעיצובים המורכבים של מלאכות היד הארמניות, כל אחד ייחודי יותר מקודמו. שטיחי קיר רקומים המציגים דוגמאות מסורתיות, קרמיקה מצוירת ביד שופעת צבעים עזים, ועבודות מתכת מחושלות בעדינות המשקפות את המסורות העתיקות של אומנות ארמנית, כולם מהווים עדות למסירותו ותשוקתו של האומן לאומנותו. כל עיצוב, מופשט או מייצג, חדור משמעות תרבותית עשירה המוסיפה ערך בל ישוער למלאכה.

חיבור למורשת תרבותית

חיבור עם המורשת התרבותית של מקום לעתים קרובות משתרע מעבר סיור גרידא. כדי לטבול את עצמך באמת בדרך החיים הארמנית, קח את הזמן לשוחח עם בעלי המלאכה. הם מדברים בלהט על עבודתם, על הכישורים, על הסיפורים שמאחורי כל עיצוב ועל מה שהם מסמלים. רכישת מלאכות צבעוניות אלה לא רק תומכת בכלכלה המקומית, אלא גם תורמת רבות לשימור המורשת התרבותית הארמנית העשירה והמגוונת.

לסיכום, המלאכות הצבעוניות של ורניסאז' מספקות חווית קנייה ייחודית. הם מוסיפים ממד של הבנה תרבותית ושימור מורשת לביקורכם בארמניה. כשאתם חוקרים את השוק, זכרו שאתם לוקחים חלק במסורת נצחית שממשיכה להעשיר את המארג התוסס של הזהות התרבותית הארמנית. כפי שנראה בסעיפים הבאים, חגיגה זו של תרבות ומסורת מתרחבת גם להיבטים אחרים של שוק ורניסאז', עם יצירות אמנות מסורתיות ותוצרת מקומית טרייה שתופסות את מרכז הבמה.

יצירות אמנות מסורתיות

אם אתם אניני אמנות שנהנים לספוג את הרוח הפועמת של האותנטיות, יצירות האמנות המסורתיות המוצגות לראווה בוורניסאז' ללא ספק ירקבו את חושיכם. כל יצירת אמנות היא התגלמות המורשת התרבותית העשירה של ארמניה, ומספרת את סיפורי עברה המפואר והמסורות עתיקות היומין שלה.

מדיומים אמנותיים שונים

שוק תוסס זה דומה למוזיאון באוויר הפתוח, עם דוכנים שונים המציגים קשת רחבה של מדיומים אמנותיים. בין המגוון העצום, תוכלו למצוא פסלים מוקפדים בעבודת יד עשויים עץ ומתכת, כל אחד מהם משקף את השושלת התרבותית העמוקה. ציורים, מגוונים בפרטיהם ובסגנונם, מתארים נופים מלכותיים, היסטוריות ופולקלור ארמני שלוקחים אתכם למסע חזותי דרך המורשת התוססת של המדינה הזו.

עבודות עץ: עדות לאומנות

היבט אחד שאסור להחמיץ בסביבה ידידותית לאמנות זו הוא עבודות העץ הארמניות המסורתיות. זה מדהים איך האומנים מפיחים חיים בגושי עץ פשוטים, והופכים אותם ליצירות אמנות מרתקות המשקפות סינרגיה ייחודית של מסורת ויצירתיות. יצירות אמנות אלה מתארות לעתים קרובות סצנות מההיסטוריה והמיתולוגיה הארמנית, ועוזרות לשמר את הנרטיב של המדינה לדורות הבאים.

יתר על כן, יש משיכה מגנטית לגילופי האבן בעבודת יד ואת העדינות של המרקם שמציג בהצלחה את המיומנות של בעלי המלאכה. כל טאטוא של האיזמל, כל קשר ותבואה בעץ המגולף הם עדות למיומנות ולסבלנות העצומה שלהם.

הסמליות שמאחורי האמנות

הסמליות המצויה ביצירות אמנות אלה מדברת רבות על התרבות והאמונות הארמניות. באמצעות מדיום אקספרסיבי זה, אתה יכול לקבל תובנה לתוך רגעים תרבותיים מכוננים. חשיפת הסמליות שמאחורי כל יצירה מאפשרת הבנה עמוקה יותר של המרקם התרבותי של המדינה והערכים הנצחיים שהיא מחזיקה בהם.

לסיכום, יצירות האמנות המסורתיות הזמינות בוורניסאז' אינן רק עדות למסורת האמנותית העשירה של ארמניה, אלא גם ייצוג פיזי של נפשה התרבותית. כשאתה משקיע בפריט מהשוק הזה, זה יותר מסתם חפץ דקורטיבי; במקום זאת, זה חלק מהמורשת התרבותית הארמנית. ככל שנעמיק בהמשך בתוצרת המקומית ובפירות הטריים המוצעים בוורניסאז', תגלו שהתרבות העשירה של ארמניה לא מוגבלת רק לסצנת האמנות התוססת שלה, אלא גם מוחשית בהיצע הקולינרי שלה.

תוצרת מקומית

הביקור שלכם בשוק Vernissage אינו שלם מבלי לחקור את התוצרת המקומית המוצעת. השוק הוא תענוג של חובבי אוכל. מסודרים בקפידה בשורות, תוכלו למצוא מבחר של פירות טריים, ירקות, ומוצרי מזון אחרים המעובדים בשיטות חקלאות מסורתיות.

בהתחשב בפוריות המפורסמת של אדמת ארמניה ובמחויבות של המדינה לחקלאות בת קיימא, אין זה מפתיע שהתוצרת המקומית המוצעת בוורניסאז' בולטת מבחינת איכות וטעם. מבקרים רבים נתפסים לעתים קרובות לא מוכנים על ידי הרעננות העצומה והארומה האדמתית, במידה רבה החתימות הייחודיות של פריטי מזון אורגניים.

איכות במיטבה

Vernissage הוא מקום שבו אפשר באמת לחוות את הרעיון המילולי מהחווה לשולחן. כאן, הפירות עדיין נושאים את הארומה המתוקה של הפרדס, הירקות, רמז לטל, והדבש עומד עשיר במהותו הטבעית. לא מדובר רק בתוצרת המקומית הטרייה. השוק מתהדר גם במגוון רחב של מוצרי מזון ארמניים מסורתיים כמו לאבאש (לחם שטוח דק מסורתי), ירקות כבושים, פירות יבשים ואגוזים, כל אחד מהם נושא פרופיל טעם אותנטי ייחודי למטבח הארמני.

התענגו על טעמים ארמניים מסורתיים

בין אם אתם מעוניינים להתענג על הטעמים המקומיים או להכין מנה ארמנית בעצמכם, Vernissage הוא המקום הנכון ללכת אליו. דוכני המזון בשוק מוכנים לחלוק טיפים ומתכוני בישול, המאפשרים לכם להביא איתכם מעט ארמניה הביתה.

קניות של תוצרת מקומית כאן, אתה לא רק קונה מזון טרי אלא גם עוזר לקיים קהילות חקלאיות ארמניות. זוהי פלטפורמה ידועה שבה חוות בקנה מידה קטן בבעלות משפחתית מקבלות את ההכרה המגיעה להן, על ידי מכירת התוצרת שלהן ישירות לצרכנים. זה עוזר לתמוך בכלכלה המקומית ומעודד את המשך שיטות החקלאות המסורתיות.

לכן, כשאתם נכנסים לורניסאז' ומוצאים את עצמכם מוקפים בתוצרת מקומית אורגנית וטרייה, דעו שאתם תורמים לא רק לבריאותכם, אלא גם לרווחתם של חקלאים ארמנים מקומיים ולשימור המורשת הקולינרית העשירה של ארמניה.

פירות טריים

לאוהבי פירות מחכה פינוק בשוק ורניסאז' (Vernissage). דוכני הפירות כאן הם לא פחות ממחזה צבעוני. שקי דובדבנים זוהרים באדום תחת אור השמש, אשכולות ענבים תלויים כבדי משקל מדוכני הרוכלים, ופירמידות של תפוחים, שזנתן מתבטא בגוונים מירוק בהיר ועד אדום עמוק, כולם דבר שבשגרה. הפירות הטריים הזמינים בשוק זה הם עדות לקרקעות העשירות והפוריות של ארמניה, שם החקלאות משחקת תפקיד משמעותי.

ארמניה היא גן עדן למגוון הרחב של פירות מקומיים, שרבים מהם, כגון משמשים ורימונים, הם בעלי משמעות תרבותית עמוקה. ברגע שנכנסים לאגף הפירות, ריח מתוק וארומטי של משמשים בשלים ממלא את האוויר. המשמש הארמני, הידוע בכינויו המקומי 'Prunus armeniaca', הוא גאווה לאומית. המתיקות, העסיסיות והארומה הניתנת לזיהוי מיידי הופכים אותו לחוויה חושית. בנוסף, אל תחמיצו את הרימונים, סמל לשפע ופוריות במיתולוגיה הארמנית, זרעיהם האדומים העשירים מפוצצים בטעמם.

מעבר לנורמה

המבקרים יסתקרנו גם מהפירות הייחודיים שאינם נפוצים בחלקים אחרים של העולם. לדוגמה, תפוח 'Ptghni Gold', יליד ארמני שהוא לא רק צהוב, אלא גוון זוהר של זהב, או דובדבן קורנלי, פרי המשמש לעתים קרובות במאכלים מקומיים בגלל טעמו החמצמץ. קניות ב Vernissage מאפשר להעריך את המגוון ואת המורכבות של השפע של הטבע.

תרומה לכלכלה המקומית

רכישת פירות מוורניסאז' היא לא רק החלטה טעימה; זה גם אחראי חברתית. השוק משמש פרנסה לחקלאים מקומיים רבים המהווים את עמוד השדרה של כלכלת ארמניה. על ידי קנייה ישירה מחקלאים אלה, המבקרים תומכים בתעשייה ובחקלאות המקומית, ומטפחים כלכלה בת קיימא וגישה מודעת לסביבה לצריכת מזון. החלפת כמה דרמים ארמניים בשקית אפרסקים בשלים הופכת לאינטראקציה משמעותית המשמרת את המורשת החקלאית של המדינה.

לסיכום, בזכות מגוון הפירות המקומיים והזרים, טריותם והאינטראקציה המשמחת עם חקלאים מקומיים, חווית קניית הפירות בוורניסאז' היא חלק חיוני במסע, מקסימה ומעשירה לא פחות מהתעמקות בשלל מלאכות הצבעוניות כאמור. ביקור בוורניסאז' הוא טבילה טעימה באורח החיים הארמני.

אווירה אנרגטית

האווירה בשוק Vernissage היא תענוג מוחלט לחושים. עם מקומיים ותיירים שוקקים, זה באמת סצנה מחשמלת לראות. הגוונים התוססים של תוצרת טרייה, מלאכת יד נוצצת, יצירות אמנות מעוצבות ומורכבות מנוקדים בחילופי דברים תוססים בין ספקים לקונים נלהבים. אבל מעבר לוויזואליה ולצלילים, השוק נושם אנרגיה מוחשית, ויוצר חוויה תרבותית סוחפת שלא ניתן לשכפל בקלות במקומות אחרים.

מהומה וחגיגה

האוויר רוחש פטפוטים בלשונות שונות, מוכרים מדברים בלהט על הפריטים שלהם בעוד קונים להוטים מנהלים משא ומתן על עסקאות. צחוק והתמקחות עליזה מתערבבים בזמזום של שיחות אנימציה. בסמטאות מהדהדות גם מנגינות של אוטובוסים ומוזיקאים, הממלאות את האוויר במוזיקת פולק המספקת רקע קצבי לכאוס הצבעוני, ובאמת מעניקה לשוק את המוניטין שלו כמרכז של מעורבות תרבותית. שוק Vernissage הוא לא רק לקנות או למכור, זה חגיגה של החיים והאתוס הארמני בצורתו הלא מעודנת והאמיתית ביותר.

ספקים: פעימות הלב של ורניסאז'

הספקים הם באמת נשמת אפו של השוק הזה, וכל אחד מהם תורם להילה המגוונת והממריצה של ורניסאז'. עם חיוכים בהירים ומחוות פתוחות, אנשים אלה מסבירי פנים, להוטים לחלוק אנקדוטות על המוצרים שהם מוכרים. הגאווה בקולותיהם כשהם חושפים את הסיפור מאחורי יצירת האמנות המורכבת הזו, התהליך המיוחד של הכנת גבינה מסוימת, כיצד מגוון פירות ייחודי לארמניה, כל אלה תורמים לנשמה התוססת של השוק. יש תחושה מוחשית של סיפוק בנרטיבים שלהם על מלאכות מקומיות ומאכלים מסורתיים, מה שמחזק את האופי הייחודי של ורניסאז'.

הרוח הבלתי מעורערת של המסורת והמורשת הארמנית מהדהדת דרך ורניסאז'. האווירה טעונה בתחושת שייכות, המשכיות היסטורית וקביעת זהות תרבותית. באווירה אנרגטית זו, בתוך הצחוק, השיחה, המשא ומתן האינטנסיבי והשתיקה המזדמנת של הערכה הדדית, מתעוררים לחיים הקסם והפיתוי של ורניסאז'. השוק הוא פסטיבל, קרנבל יומי שחוגג ומפאר את מהותה של ארמניה.

מסקנה

הביקור בוורניסאז', השוק התוסס בירוואן, מבטיח טבילה תרבותית בלתי נשכחת בלב ארמניה. על ידי עיון במלאכות יד צבעוניות ויצירות אמנות מסורתיות, טעימת תוצרת מקומית טרייה ופירות, והתחממות באווירה האנרגטית של המקום ההומה הזה, המבקרים מקבלים טעימה אמיתית מהמורשת העשירה של ארמניה.

כל יצירה שאתם נתקלים בה, כל יצירת אמנות שאתם מעריצים וכל ביס שאתם טועמים טומנים בחובם סיפורים על מסורות שעברו מדור לדור. הם מייצגים את הכישרון והתשוקה העצומים של המקומיים, ומקרבים אתכם לתערובת התרבויות שארמניה מטפחת באהבה. החוויה לא מסתיימת רק בקנייה וטעימות, אלא מתרחבת לשיחות עם ספקים מקומיים, שמוסיפים טעם ייחודי לביקור.

בין אם אתה ביבליופיל אמיתי המחפש ספרים נדירים, חובב אמנות המחפש להחזיר פיסת מורשת ארמנית מסורתית, או אנין אוכל הנרגש מהרעיון לגלות טעמים חדשים, Vernissage מציע חוויה עשירה וייחודית המותאמת להעדפותיך ולתחומי העניין שלך.

ביקור Vernissage הוא לא רק על המוצרים שאתה יכול לקנות. זה יותר קשור לסיפורים שאתה מביא איתך, לאנשים שאתה פוגש, לקולות ולריחות שנשארים בזיכרון שלך, ולהיסטוריה ולתרבות העשירה שאתה הופך להיות חלק ממנה, ולו לתקופה קצרה. אז, לטבול את עצמך בתרבות תוססת ומורשת של ארמניה, ולתת Vernissage לרחוץ אותך באווירה חמה ומסבירת פנים שלה.

מלאכות ארמניות מסורתיות

בואו נסתכל מקרוב על כמה מהמלאכות הארמניות המסורתיות הידועות בעיצובים הצבעוניים והמורכבים שלהן, המוצגות בגאווה בשוק ורניסאז'.

תיאור מלאכה טווח מחירים משוער (ש"ח)
שטיחים ארמניים שטיחים ארמניים קשורים בעבודת יד עם צבעים עזים ודפוסים מורכבים, והם סמל להיסטוריה ולמסורת של המדינה. 350 – 12,000
קרמיקה וקדרות פריטים פונקציונליים ודקורטיביים, קרמיקה וכלי חרס מייצגים מלאכה מסורתית בת מאות שנים של ארמניה. 100 – 1,500
תכשיטים בעבודת יד פריטים ייחודיים אלה, המיוצרים לעתים קרובות עם אבנים טבעיות, משקפים את המורשת התרבותית העשירה והסמליות של המדינה. 200 – 8,000
גילופי עץ גילוף עץ ארמני הוא מסורת עתיקה, כאשר כל יצירה ייחודית מספרת סיפור באמצעות עיצובים מורכבים. 150 – 3,000

שאלות נפוצות לגבי Vernissage – Yerevan Market, Armenia

גלה תובנות נוספות על שוק Vernissage בירוואן, ארמניה באמצעות שאלות נפוצות אלה.

 • מה הופך את מלאכת היד בשוק Vernissage לכל כך ייחודית?
  מלאכות היד הזמינות ב- Vernissage הן ייחודיות להפליא מכיוון שהן מעוצבות בצורה מורכבת ומעוצבת במיומנות על ידי אומנים מקומיים. רבים מהפריטים הללו בעבודת יד מייצגים פיסת מורשת תרבותית ארמנית המוסיפה לייחודם.
 • איזה סוג של יצירות אמנות מסורתיות אני יכול למצוא ב Vernissage?
  בוורניסאז' תוכלו למצוא יצירות אמנות מסורתיות במדיומים שונים. ישנם ציורים, פסלים ועבודות עץ זמינים, כל אחד מספר סיפור ייחודי ומייצג סמליות שונה של התרבות הארמנית.
 • איזה סוג של תוצרת מקומית זמינה בVernissage?
  ורניסאז' מציעה מבחר רחב של תוצרת מקומית, מפירות וירקות ועד מוצרי מזון ארמניים מסורתיים אחרים. כל מוצר טרי ואיכותי, ומספק לכם הזדמנות לטעום את הטעמים הארמנים האותנטיים.
 • איזה סוג של פירות טריים אני יכול למצוא ב Vernissage?
  ורניסאז' מתגאה במגוון רחב של פירות טריים. סוגי הפירות הזמינים משתנים בהתאם לעונה, כך שאתה תמיד יכול לצפות למצוא משהו טרי ומזין. תמיכה בדוכנים אלה מסייעת לחזק את עסקי החקלאים המקומיים.
 • איך היית מתאר את האווירה בוורניסאז'?
  שוק ורניסאז' (Vernissage) ידוע באווירה התוססת והמחשמלת שלו. עם קהל הומה, ספקים נלהבים ואפילו מוזיקה חיה מדי פעם, יש תחושה אמיתית של קהילה וחגיגה באוויר.
 • למה כדאי לבקר בVernissage?
  ביקור Vernissage מאפשר לך לטבול את עצמך בתרבות תוססת ומורשת של ארמניה. החל מסיור במלאכות היד הצבעוניות וביצירות האמנות המסורתיות, ועד לחוות את האווירה התוססת ולטעום את התוצרת המקומית האותנטית והפירות הטריים, ורניסאז' מציעה חוויה ייחודית ומעשירה שאסור להחמיץ.

 

היתרונות של ביקור Vernissage – Yerevan Market, ארמניה

גלה את הקסם והחיוניות של Vernissage, שוק ירוואן בארמניה, באמצעות היתרונות המשמעותיים הבאים:

 • תובנה תרבותית: ביקור Vernissage מציע חוויה תרבותית אותנטית המספקת תובנות על ההיסטוריה, המסורת ואורח החיים הארמני.
 • חשיפה אמנותית: Vernissage מתגאה במגוון רחב של יצירות אמנות מסורתיות, המאפשר למבקרים להתפעל ולהעריך את המורשת האמנותית של ארמניה.
 • מזכרות ייחודיות: עם מלאכת היד הצבעונית והפריטים בעבודת יד, Vernissage הוא מקום מצוין למצוא מזכרות ייחודיות המייצגות באמת את התרבות הארמנית.
 • מטבח מקומי: Vernissage הוא גן עדן גסטרונומי, המציע תוצרת מקומית טרייה ומגוון פירות מקומיים, המאפשרים למבקרים לטעום טעמים ארמניים מסורתיים.
 • אווירה דינמית: Vernissage מציג אווירה אנרגטית מלאה בקהל הומה, מוסיקה תוססת וספקים נלהבים, מה שמוסיף לחוויה הבלתי נשכחת.
 • תמיכה בכלכלה המקומית: רכישה מוורניסאז' תורמת לכלכלה המקומית, ומספקת תמיכה לבעלי מלאכה, חקלאים וספקים מקומיים.

 

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירוואן מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על ארמניה!