טיול אל מקדש גארני (Garni Temple) + מנזר גרארד (Geghard)

עזרה בתכנון טיול לירוואן? השאירו פרטים 👇

גלו את ההיסטוריה הפגאנית של ארמניה ולימדו על ההתפתחות המאוחרת של הנצרות. התנסו בהיסטוריה זו באמצעות חקר מקדש גארני (Garni Temple) + מנזר גרארד (Geghard)

הסיור מתחיל מעיר הבירה ארמניה, ירוואן לפני שנסע לתחנה הראשונה של היום, מקדש גרני. המקדש, שנבנה בשנת 77 לספירה, הוא המקדש היחידים הנותר של התקופה הפוסט-סובייטית. המקדש עומד בחינניות על מישור גבוה המשקיף על נקיק הנהר אזאט ויש לו נוף מדהים מסביב. במקדש, מעריץ מבית האמבטיה היווני-רומאי שבאתר המחזיק פסיפס העשוי מ -30,000 חתיכות אבנים טבעיות, כמו גם חורבות הארמון המלכותי, יחזירו למאה השלישית לספירה.

בשלב הבא, בקרו במתחם המנזר של גג'ארד המסמל את הרומח שאיתו המאה הרומי פילח את ישוע לאחר הצליבה. הרומח הובא לארמניה ונשמר במנזר גג'ארד במשך מאות שנים, והאתר נמצא ברשימת המורשת העולמית של אונסק"ו.

התחנה האחרונה שלך לפני שתחזור לירוואן תהיה נקיק "סימפוניה של אבנים". סלעים אלה מתחילים מתחילת הקניון ועד לנקודה הגבוהה ביותר. האנדרטה מורכבת משושה סימטרי ענק פרדוקסאלי ועמודי בזלת פנטגון בגובה של כמעט 100 מטרים.

למד כיצד הערוץ קיבל את שמו מהדמיון המדהים שלו לאיבר הכנסייה. מעריץ את הסלעים הרבים בערוץ נהר אזאט, הכלול ברשימת המורשת של אונסק"ו.

מנזר גרארד

וואו! פשוט וואו. זה קצת מרגיש כמו אינדיאנים ג'ונס, כשאתה נכנס למנזר. אתה באמת יכול להרגיש את ההיסטוריה של המקום הזה. אבל עם זאת, הוא שמור היטב ומטופח. מרשים ביותר, חובה לבקר. תפסנו מופע אקפלה בתוך הכנסיה וזה היה מהמם.
מתחם מנזר יפהפה מימי הביניים, חצוב חלקית בסלעי ההרים. ממוקם בערוץ המדהים של נהר אזאט. זה מקום חובה לראות בארמניה. זה מהמם, מפואר, מדהים וכו'. המנזר בנוי לתוך סלע. זו יצירת מופת וצריך להיות שם ולהתפעל מהמנזר. המנזר ממוקם בהרים, לא הרחק מגרני ומסימפוניית האבן. מנזר עתיק מאוד, חלק מהמקדשים חלולים לגמרי בתוך הסלעים.

אפשר גם להגיע עצמאית עם רכב (ללא סיור) – מנזר יפהפה במיקום נחמד מאוד. הדרך לכיוון המנזר מעט משובשת, אבל שווה את הטרחה. המנזר היה בבנייה כשהלכתי, אבל הוא עדיין היה מאוד נופי.

בחניון צריך לשלם 200AMD ואפשר לקנות כמה מזכרות (+ לחם אגוזים – כולם מוכרים את זה כאן).

לך מוקדם אם אתה רוצה להימנע מהמונים ומחנויות מזכרות!

כתובת: 4RR9+74, Mets Gilanlar

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירוואן מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על ארמניה!