יום טיול אל ימת סוואן (Lake Sevan) + דיליג'אן

עזרה בתכנון טיול לירוואן? השאירו פרטים 👇

גלו את ימת סוואן (Lake Sevan) – אחד האגמים הגדולים בגובה המים המתוקים באירואסיה בסיור מודרך. תראו גם את את דיליג'אן או דיליג'ן, המכונה לעתים קרובות "שוויץ הארמני" בזכות היערות הטבעיים הפנטסטיים שלה.

האגם הזה הוא אחד מאגמי המים המתוקים הגדולים בעולם, כ-2000 מטר מעל פני הים…
לעיתים קרובות רוח קרה, הייתי ממליץ תמיד לקחת איתך בגדים חמים.
נוף יפה ועוצר נשימה ממנזר Sevanavank ועד לאגם
מלבד טבע, האזור ידוע באוכל טעים ובהיותו מרכז ה"דגים" של ארמניה בקרבת מקום יש טברנות טעימות בהן תוכלו לאכול דגים טריים, דג סיגה מפורסם, טעים מאוד! 🐟הפורל הארמני אישחאן (הנסיך) נמצא בסוואן. זהו מעדן 👌🏽

הזמינו מקומות מראש בסיור היוצא מירוואן >>

הקדישו יום ליהנות מהנוף הטבעי המהמם וממנזים קדומים של ארמניה הצפונית-מערבית. עיין באגם וולקני המוקף הרים, העריץ את המנזר Sevanavank בחזית האגם המלכותי, וראה כיצד הטבע משתלב עם הארכיטקטורה של מנזר Haghartsin. למדו את סיפורי המקומות ההיסטוריים הללו באנגלית, רוסית, ובהתאם לזמינות, בארמנית.

התחנה הראשונה היא אגם Sevan, שבגובה 1,900 מטר מעל פני הים הוא אחד האגמים הגדולים ביותר בעולם של מים מתוקים. האגם ממוצא וולקני ומוקף בהרים של 3,000 מטר ומעלה. מעריץ את הנוף היפה ומי הקריסטל כמו גם את מתחם הכנסייה של ימי הביניים שנבנה על חצי האי בשנת 874.

התחנה הבאה היא מנזר Sevanavank, שנבנה על חצי האי בשנת 874 במסגרת בתה של המלך אשוט באגרטוני, הנסיכה מרים. הצללית של הכנסייה על רקע אגם הטורקיז והשמיים הכחולים בטוח תרשים.

המשיכו לדיליג'אן, עיר על גדות נהר אגטסטב מוקף הרים ויערות. לדיליג'אן יש תהילה של אתר נופש בריאותי שכן השמש החמה, האוויר הצח וספא הטבעי יש השפעה רבה על ריפוי על אנשים.

קח הפסקה לארוחת צהריים במסעדה סמוכה ונעימה לפני שתמשיך למנזר גושבנק, שנוסד על ידי המדען המפורסם מימי הביניים, מחטאר גוש. המתחם מורכב מכמה מבנים דתיים וחילוניים. דאג לעצור ולהעריץ את
חצ'קר

(אבן צולבת ארמנית) ממוקמת מול הבזיליקה. אחד הסמלים הארמנים המפורסמים ביותר, ח'צ'קר זה נחצב על ידי המאסטר פוגוס המיומן בשנת 1291.

התחנה האחרונה היא מנזר Haghartsin, הממוקם ביערות אזור טבוש. הוא שנוסד במאות ה -10-11, הוא מורכב מסנט גריגור, סנט אסטוואטססין (אם קדושה של אלוהים) וכנסיות סנט סטפנוס. עץ האלון הענק, שהוא כמעט באותו גיל כמו המנזר, משלים את כל הסצינה והוא דוגמא נהדרת לאדריכלות שמשתלבת עם הטבע לאורך השנים. המנזר שופץ לאחרונה על ידי תרומתו של השייח 'ד"ר הסולטאן בן מוחמד אל קסימי, שליט שרג'ה, שהתרשם מהמנזר בביקורו.

לאחר יום מלא בחקירה, חזרו לנקודת המפגש בטנדר ממוזג.

*סיור זה כולל טיפוס של 200 מדרגות לסבנוונק וטיול של 600 מטר במורד הגבעה להג'רטסין

לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בירוואן מתחילה כאן

כבר הצטרפת לקבוצת הפייסבוק שלנו?

הצטרפו לקבוצת המטיילים שלנו בפייסבוק ותקבלו המון טיפים, המלצות ומידע חשוב על ארמניה!